top of page

חברי רשימת חוזה חדש

חגי.jpg

חגי פרנקל

יליד רעננה, השתחרר כקצין מיחידה 8200 לאחר 10 שנות שירות.

בעל ניסיון עסקי של שני עשורים בניהול חברות הייטק ופעילותן העסקית בשווקים הבין לאומיים.

בעל תואר ראשון במימון ותואר שני במנהל עסקים.

נשוי ואב לשלושה.

 

"במשך שמונת החודשים האחרונים התחדדה לנו ההכרה שאנו תושבי רעננה מורכבים מציבורים וקהילות שונות. למרות השוני בהשקפות עולמנו, אני מאמין שאנחנו מסוגלים גם להגיע להסכמות על מרבית הנושאים, להכיל ולכבד האחד את השני. מגיעה לנו פוליטיקה חדשה, אני בטוח באמת ובתמים שאפשר לקדם את הציבור הליברלי בעיר, גם בלי לדרוס ולפגוע בציבורים אחרים."

 

"החלטנו לתרגם את המחאה להשפעה. בראשון בנובמבר אנו נצעד בראש מורם אל תוך מועצת העיר כדי לייצג את הציבור הדמוקרטי והליברלי של רעננה. לילדים שלנו מגיע חינוך לדמוקרטיה, לנו מגיע תחבורה ציבורית נאותה, ולכולנו מגיעה עיר מתקדמת ואטרקטיבית. אנחנו נפעל ונקדם יוזמות עירוניות ושיתופי פעולה עם ערים ליברליות אחרות, בשרון ובכלל. נהיה "כלבי השמירה" של הדמוקרטיה במועצת העיר עבור כל ראש עיר שיבחר."

אורנית.jpg

אורנית שטרן מניין

גרה בנווה זמר, בת 36, נשואה לדודי, ואמא לארי (6) וברק (3). אני רואת חשבון במקצועי, ועובדת כמנהלת במחלקת כספים בחברת הייטק. בשנה האחרונה אני פעילה ומעורבת במטה המאבק ברעננה למען ישראל יהודית, דמוקרטית וליברלית.

 

״אנחנו חייבים לקחת את האנרגיות האדירות של המחאה ולנתב אותן להשפעה ציבורית ארוכת טווח. הבחירות הקרובות הן הזדמנות אדירה שאסור לנו לפספס! יש כאן נבחרת מדהימה שזכיתי להכיר בשנה האחרונה, ואני יודעת שביחד נוכל להשיג דברים גדולים למען הציבור הליברלי במועצת העיר.״

 

״בתור אמא לילדים צעירים, אני מתחייבת לשים בראש סדר העדיפויות שלי את נושא החינוך. הגיע הזמן להעצים את החינוך לאזרחות במדינה דמוקרטית, לחזק חינוך לסובלנות, ולשמור מכל משמר על החינוך הממלכתי. על זה בדיוק אני באה להילחם.״

שמואל ווגמן.jpeg

שמואל ווגמן

בן 44, נשוי ואב לשלושה. סגן אלוף במילואים, שירת בתפקידי לחימה ומטה באוגדת עזה. בוגר תואר ראשון בהנדסת חשמל, תואר שני בפילוסופיה ותואר שני נוסף במינהל עסקים.
הייטקיסט בעל נסיון ניהולי של למעלה מ 15 שנה בחברות הייטק בינלאומיות. פעיל למעלה מ 20 שנה בארגונים להתחדשות יהודית, חבר במניין בית כנסת ברעננה, ופעיל בבית הספר הדמוקרטי בעיר.

״אני מאמין כי המשכה של המחאה הוא השפעה בחיים הציבוריים. לכן הקמנו את 'חוזה חדש', יחד נשמור על אורח חיים ליברלי ברעננה - כזה שמכבד כל אדם וכל קהילה. ללא קשר לאורח חיים, אמונה, מגדר, גיל ונטיה מינית.

כמו בחיי האישיים, שמשלבים אמונה וחירות אישית, פלורליזם עמוק לצד חיבור למסורת ישראל - נפעל גם ברעננה לחיבור בין קהילות, תוך שמירה על צביונה הליברלי של העיר, ועל העיקרון המנחה של 'חיה ותן לחיות'.


'חוזה חדש' תוודא כי כל הקהילות בעיר תוכלנה להמשיך ולחיות יחד, תוך ניסוח מחדש של החוזה שלנו לחיים משותפים.

נעמוד על המשמר ונוודא כי הציבור הליברלי, מקבל את חלקו השווה בחלוקת המשאבים. לא על חשבון האחר, אבל בוודאי לא פחות - בצביון השכונה והעיר, בחינוך, בתחבורה, בתרבות, בדמוקרטיה מקומית, בחופש הביטוי ובטוהר המידות."

שרון.jpeg

שרון דיין

שרון תושבת העיר מזה 17 שנים, נשואה ואם לארבעה, פעילה בעשיה ציבורית עירונית בעיר מזה שנים ארוכות - כמובילת ועד שכונת רום 2000, בהנהגות הורים, והן למען קידום בריאות בקרב ילדים ובני נוער במסגרות עירוניות וארציות.

במקצועה, שרון מכהנת כסמנכ"לית שיווק בחברה גלובלית עם ניסיון ניהולי של מעל 20 שנה בחברות הייטק ומדיקל בינלאומיות, בוגרת תואר ראשון בתקשורת, תואר שני במנהע״ס ותואר שני נוסף בבריאות הציבור מאוניברסיטת תל אביב.

״ מזה תשעה חודשים גם אני מודאגת מהכיוון אליו הולכת המדינה, ומוחה בכל אופן שניתן. זאת הסיבה שהחלטתי שהגיע הזמן לעלות מדרגה ולפעול במסגרת מועצת העיר ולטובת תושבי רעננה, על מנת לשמור על הערכים הליברלים והפלורליסטים המשותפים למרבית תושבי העיר שלנו.

את נושא הבריאות הפיזית והנפשית הקרוב מאוד לליבי אמשיך לקדם במועצת העיר באמצעות תוכניות בריאות עירוניות לכלל הגילאים, כדי לשמור על החוסן העירוני.

כאישה וכאמא, חשוב לי מאוד לשמור על שיווין מגדרי, לקדם זכויות של נשים ולהט״ב, בכל תחום, תוך מניעת הדרה מכל סוג שהוא. 'חוזה חדש' במועצה תהייה הקול שישמור על הזכויות של כולנו!"

טלי וקסלר

בת 44, גרה בלב הפארק  קרוב לשני עשורים. אמא של כרמל (14) וגבע (13) ונשואה לעידן.

טלי אדריכלית נוף, מייסדת שותפה של משרד ׳נחלת הכלל׳ ומובילה כבר שנים רבות, את המאבק על מרחב ציבורי איכותי, שיפור הליכתיות, נטיעת עצים והצללה, מניעת הצפות ושמירת טבע עירוני.

טלי היא המייסדת של "עכשיו הנוער", ארגון המחאה שמאגד את הנוער בכל רחבי הארץ. הארגון מוביל את מחאת הנוער ברעננה ובשלושים וחמישה מוקדי מחאה נוספים, מוביל פעילויות הסברה ופעיל ברשתות החברתיות.

״ביום שבו הדיקטטורה החלה לאיים על חיינו הבנתי שאם לא נפעל בעצמנו, מיידית ובכל החזיתות, נאבד את חיינו החופשיים, הליברליים והדמוקרטיים. הבנתי שהנוער שלנו הוא העתיד שלנו וככה זכיתי להקים, יחד עם שותפים יוצאי דופן, את ארגון המחאה, שכולל היום כבר אלפי בני ובנות נוער שהצטרפו למאבק.


אני מאמינה שישנה חשיבות אדירה לשמירה על הציביון של הערים שלנו ולכן, לכבוד הוא לי להצטרף לרשימה של ׳חוזה חדש רעננה׳. אני מצטרפת לקבוצת אנשים חדורי מוטיבציה, שכבר הובילו את המחאה בעיר והוכיחו במעשים שהם לא רק מאמינים בערכים שזקוקים להגנה בימים אלה, הם גם יודעים איך לתרגם אותם למעשים".

טלי וקסלר.jpeg
WhatsApp Image 2023-09-16 at 9.32.34 AM.jpeg

 עו"ד רחל כהן - מנירום

בת 49, נשואה ואמא לשלושה, יועצת משפטית בכירה ומנטורית בעולמות ההייטק. בוגרת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל-אביב ותואר ראשון ושני ביחסים בינ"ל מהאוניברסיטה העברית.


"אני מאמינה שהחודשים האחרונים היוו הוכחה לכולנו שאנחנו לא יכולים להמשיך לשבת על הספסל ולקוות שהמציאות תתאים את עצמה אלינו, והאחריות היא על כל אחת ואחד מאיתנו לפעול ולהוביל הן ברמה הארצית והן בזו המוניציפלית עירונית".

"הצטרפתי לחוזה חדש בהמשך להובלת פעילות תא בונות אלטרנטיבה ברעננה, במטרה להבטיח שרעננה תשמר ותקדם את הצביון והערכים העירוניים של פלורליזם, ליברליות, ו'אהבת לרעך כמוך'.  אל אלו נוסף כמובן, נושא השיוויון המגדרי, הדרה על בסיס מגדרי וקידום זכויות נשים ולהט"ב, הנמצא תחת מתקפה קשה בעת האחרונה, וכאישה ואם לבחורה צעירה, מדיר שינה מעיני. 

חוזה חדש תפעל כשערכים של שיוויון, שקיפות ומנהל תקין הם נר לרגלינו והאינטרס היחידי שאותו אנו מבקשים לקדם הוא זה של תושבי העיר.

אני גאה להצטרף לקבוצה שהוכיחה בחודשים האחרונים כי היא אינה נרתעת מאתגר ויש בכוחה לשנות!"

 

bottom of page